Vademecum rejsów

Royal Caribbean dba, aby wakacje dla każdego z naszych gości były unikatowe i niezapomniane. Nasi goście mogą popłynąć do ponad 170 niezwykłych miejsc na pokładzie najbardziej innowacyjnych  i imponujących statków na świecie. Royal Caribbean nieustannie poszukuje nowych sposobów, aby pomóc w odkrywaniu świata, poprzez organizowanie wycieczek lądowych, wyjątkowych udogodnień na pokładzie i jeszcze więcej dzięki niebywałej obsłudze.

Można starać się wsiąść na statek w następnym porcie, ale wszelkie wydatki z tym związane pokrywa klient. Dlatego proponujemy naszym gościom przybycie do portu o jeden dzień wcześniej. Można skorzystać z pakietów hotelowych, które można zarezerwować razem z rejsem. Są też pakiety hotelowe dla gości, którzy chcieliby pozostać w porcie nieco dłużej.

W kabinach poszczególnych statków są sejfy, z których można skorzystać:
– Adventure of the Seas
– Allure of the Seas
– Brilliance of the Seas
– Enchantment of the Seas
– Explorer of the Seas
– Freedom of the Seas
– Grandeur of the Seas
– Independence of the Seas
– Jewel of the Seas
– Legend of the Seas
– Liberty of the Seas
– Majesty of the Seas
– Mariner of the Seas
– Navigator of the Seas
– Oasis of the Seas
– Radiance of the Seas
– Rhapsody of the Seas
– Serenade of the Seas
– Splendour of the Seas
– Vision of the Seas
– Voyager of the Seas

Room-service jest na wszystkich naszych statkach, dostępny całą dobę, wystarczy skorzystać z menu w kabinie. W późnych godzinach nocnych obowiązuje dodatkowa opłata.

Na statkach jest zakaz palenia tytoniu, nawet w kabinach i na balkonach, aczkolwiek są wyznaczone miejsca w przestrzeni publicznej i prywatnej, w których palenie jest dozwolone, w zależności od statku, mogą to być różne miejsca. Ogólnie rzecz ujmując palenie jest dozwolone po jednej stronie statku, z wyjątkiem klasy Oasis, palenie na tych statkach dozwolone jest w wydzielonych strefach, na burcie od strony portu . Miejsca, w których palenie jest dozwolone są oznakowane i są umieszczone popielniczki. Informację o lokalizacji tych miejsc można znaleźć w codziennej gazetce Cruise Compass, lub można skontaktować się z Guest Service.

Obowiązują 3 rodzaje strojów:
– swobodny: sportowy dla Panów i sukienki lub szorty dla Pań
– swobodna elegancja: marynarki i krawaty dla Panów, sukienki i garsonki dla Pań.
– formalny: garnitury dla Panów, suknie dla Pań.
Przy rejsach 3 i 4 dniowych odbywa się jedna kolacja formalna,  2 do 3 swobodne.
Rejsy 5 dniowe to 3 kolacje swobodne, jedna w stylu swobodnej elegancji i jedna  formalna. Podczas rejsów 7-dniowych odbywają się 2 kolacje w stylu formalnym, jedna w stylu swobodnej elegancji i i 4 kolacje swobodne.
10, 11 i 12 dniowe rejsy: 3 kolacje formalne, 3 w stylu swobodnej elegancji,  pozostałe w stylu swobodnym. O charakterze kolacji danego wieczoru dowiecie się Państwo na statku

Broń, nielegalne leki i narkotyki oraz inne przedmioty, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo rejsu, gości, lub załogi. Poniżej jest lista PRZYKŁADOWYCH przedmiotów, których nie wolno wnieść na pokład, te i im podobne będą skonfiskowane. Alkohol, narkotyki, łatwopalne substancje i wybuchowe, niebezpieczne substancje chemiczne nie będą zwrócone:
– broń i amunicja, w tym realne repliki
– przedmioty o ostrych krawędziach, noże, nożyczki, prywatne przyrządy pielęgnacyjne, takie jak maszynki do golenia są dozwolone, nożyczki o długości ostrza poniżej 4 cali są dozwolone.
– narkotyki i nielegalne substancje
– express do kawy, żelazko, kuchenki elektryczne, grzałki
– kij bejsbolowy, kije do hokeja, krykieta, łuki, strzały
– deskorolki i deski surfingowe,
– przedmioty służące do samoobrony, np. gaz pieprzowy, pałki, kajdanki
– napoje alkoholowe (alkohol zakupiony na pokładzie, lub w wizytowanych portach będzie zabrany do przechowania i oddany ostatniego dnia rejsu)

Na rejsach, które rozpoczynają się w Ameryce Północnej trzeba mieć ukończone 21 lat, aby móc spożywać alkohol. Na rejsach w Ameryce Pd, Europie, Azji, Australii i Nowej Zelandii minimalny wiek wynosi 18 lat. Może się zdarzyć, że w kraju, do którego przybywa statek będą inne przepisy, wtedy statek musi się do nich dostosować.

Tak w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa, lub zdrowia, takich jak huragany, sztormy, konflikty zbrojne i inne wydarzenia armator ma prawo zmienić trasę rejsu, a w szczególnych wypadkach nawet odwołać.

Większość rejsów zaczyna i kończy się w tym samym porcie. Niemniej jednak są i takie, np. transatlantyckie, lub przez Kanał Panamski, które zaczynają się w jednym porcie, a kończą w innym. Dobrze jest sprawdzić przed zarezerwowaniem rejsu, gdzie jest jego początek, a gdzie koniec.

Statki Royal Caribbean odwiedzają mnóstwo ekscytujących portów na Alasce, Bermudach, Bahamach, Karaibach, Hawajach, w Azji, Australii, Nowej Zelandii, Europie, Meksyku, USA, Kanadzie, Panamie, Ameryce Południowej i wiele innych, w tym rejsy między dwoma akwenami i transatlantyckie.

Statki Royal Caribbean wypływają z różnych portów niemal na całym świecie, więc najlepszym rozwiązaniem jest zorganizowanie przelotu, w czym Royal Caribbean Polska może pomóc. Transfer z lotniska do portu można wykupić przed podróżą, jeśli samolot przylatuje tego samego dnia, którego wypływa statek, to samo dotyczy transferu powrotnego. Należy pamiętać, żeby transfer wykupić nie mniej jak 2 tygodnie przed rejsem, do tego będziemy potrzebowali danych przelotu: nazwę linii lotniczej, nr lotu, datę wylotu i przylotu, godzinę wylotu i lądowania oraz nazwę lotniska rozpoczęcia podróży i zakończenia.
Można też dojechać do portu własnym samochodem. Parkingi są przeważnie dostępne dla podróżnych za opłatą, aczkolwiek warunki mogą się różnić w zależności od portu.

Wydatki są rejestrowane na karcie Seapass® – jest to bezgotówkowy system rozliczania za usługi i zakupy. Wydatki można uregulować za pomocą karty kredytowej, lub gotówki. Na statku honorowane są karty kredytowe Visa, Master Card i American Express, ponadto jest bankomat, który obsługuje m.in. kardy debetowe, takie jak Visa, Maestro. Obowiązującą walutą na statkach jest dolar amerykański USD.

Obywatele Rzeczpospolitej powinni mieć ważny paszport, jeśli chcą podróżować za granicę. W niektórych przypadkach, np. do krajów UE możemy podróżować na podstawie dowodu osobistego, niemniej jednak aby uniknąć wszelkich niejasności polecamy gorąco podróż z paszportem. Do niektórych państw Polacy wciąż potrzebują wiz, np. do USA, więc warto sprawdzić, czy kraj, który jest na trasie naszej podróży nie wymaga spełnienia tej formalności.

Podróżowanie jest wygodne i niekłopotliwe, nie trzeba martwić się bagażem, czy wyborem trasy, następnego dnia rano statek jest w nowym porcie, a nasi goście odprężeni i wypoczęci są gotowi na odkrywanie nowych miejsc. Oprócz tego cena jest bardzo atrakcyjna, bo płacąc raz oferowane jest całodzienne wyżywienie, atrakcje na statku: baseny, wieczorne przedstawienia, zajęcia dla dzieci w różnym wieku etc. oraz całodobowy serwis, opłaty portowe, opłata za obsługę, podatki, ubezpieczenie. Statki gwarantują rozrywkę dla osób w różnym wieku i o różnych upodobaniach: organizowane są wycieczki lądowe, na pokładzie jest spa, kasyno, centrum fitness, bogaty wybór barów i restauracji.

Kabiny zostały pogrupowane w cztery kategorie:
– wewnętrzne,
– z oknem,
– z balkonem,
– apartamenty.

Wszystkie zostały zaprojektowane, aby nasi goście czuli się komfortowo i wygodnie, stanowią doskonałe miejsce na wypoczynek po codziennych aktywnościach. W każdym pokoju jest TV, telefon, prywatna łazienka, prysznic, suszarka do włosów. W zależności od kategorii pokoje mogą być wyposażone w dodatkowe udogodnienia, jak szlafrok, salonik, a nawet jacuzzi.

Przed rejsem goście otrzymują Dokumenty Podróży, na których umieszczana jest godzina rozpoczęcia boardingu i jego zakończenia. Nie należy przybywać do portu zbyt wcześnie, ponieważ statek może nie być jeszcze gotowy na przyjęcie nowych gości. Wszyscy goście powinni być odprawieni i zaokrętowani przynajmniej na 90 minut przed rozpoczęciem podróży. Ten czas może być różny w przypadku niektórych rejsów, więc najlepiej jest poradzić się swojego agenta.

W porcie, w którym zaczyna się rejs każdy gość przy odprawie otrzymuje kartę SeasPass®. Ta karta to najważniejsza rzecz, jaką gość ma na pokładzie, służy jako:
– klucz do kabiny,
– karta pokładowa w każdym zwiedzanym porcie
– przepustka do skorzystania z restauracji tematycznych – takie jak Chops Grille lub Portofino, które oferują niesamowite jedzenie w przyjaznej atmosferze
Proszę się upewnić, że zawsze masz ją ze sobą.

katalog foto ok

Rejsy Wakacyjne 2018-2019. Pobierz NOWY katalog!

Znajdziesz w nim wszystko, czego będziesz potrzebował: opisy statków, atrakcji i wspaniałych destynacji, które odwiedzisz!

Sprawdź nasze inne rejsy

Koniecznie sprawdź nasze inne rejsy. Bo Royal Caribbean to także dwie inne luksusowe marki – Celebrity i Azamara. Na statkach Celebrity poczujesz, co znaczy luksus i spokój, Azamara pozwoli Ci zatrzymać się na dłużej w wymarzonych destynacjach!

Celebrity X Cruises   Azamara