Protokoły bezpieczeństwa dla rejsów z Barcelony

- Nie możemy się doczekać, aż dołączysz do nas... -

Nie możemy się doczekać, aż dołączysz do nas na pokładzie. Uwaga: poniższe informacje dotyczą wyłącznie osób wsiadających na pokład w Barcelonie.

ZOBACZ HEALTHY SAIL CENTER https://www.royalcaribbean.com/gbr/en/the-healthy-sail-center/getting-ready-to- cruise?country=GBR


Wymagania dotyczące szczepień i testów 

Szczepienia

Wszyscy goście w wieku 12 lat i starsi muszą być w pełni zaszczepieni, przy czym ostatnia dawka powinna być podana przynajmniej 14 dni przed wypłynięciem.

Przez pełne zaszczepienie rozumie się wszystkie możliwe dawki swojej serii szczepionek, czyli 2 dawki szczepionki tylu PFIZER czy ASTRA ZENECA lub jedna dawkę szczepionki J&J. Dla statusu w pełni zaszczepionego nie jest ważne jak dawno temu nastąpiło pełne zaszczepienie.

Dodatkowo, aby być na bieżąco z dawkami przypominającymi na potrzeby naszego rejsu, goście powinni otrzymać dawkę przypominającą (boostera), jeśli ostatnia szczepionka została podana ponad 270 dni (9 miesięcy) temu.

Goście, którzy są w pełni zaszczepieni, ale nie są na bieżąco z dawkami przypominającymi, mogą wejść na statek, ale muszą zrobić test na nie więcej niż dzień przed rejsem. Dawka przypominająca szczepionki (booster) liczy się jako obowiązująca w dniu zrobienia szczepienia. Booster ważny jestbezterminowo.

Dzieci w wieku od 5 do 11 lat nie muszą być szczepione. Jednak dzieci, które zostały w pełni zaszczepione, mogą przedstawić dowód szczepienia i postępować zgodnie z protokołami dla zaszczepionych gości. Dzieci zaszczepione jedną dawką nie liczą się jako w pełni zaszczepieni goście.

Uwaga: Certyfikat Ozdrowienia nie zostanie przez nas zaakceptowany jako substytut zaświadczenia o szczepieniu.

Dowiedz się więcej o akceptowanych szczepionkach, w tym dawkach mieszanych, odwiedzając nasze FAQ tutaj.https://www.royalcaribbean.com/gbr/en/faq/questions/what-vaccines-are-accepted?country=GBR

Wymagania wjazdowe

Bardzo ważne jest, aby przed podróżą zapoznać się z lokalnymi wytycznymi dotyczącymi podróżowania, obowiązującymi w każdym planowanym miejscu postoju. Niespełnienie jakichkolwiek wymagań skutkuje odmową przyjęcia na pokład. Załączamy przydatny link na początek:
Hiszpania wymagania wjazdowe
https://www.spth.gob.es/

page1image45175296
page1image45175488

Testy

Przed rejsem

Goście, którzy są na bieżąco ze szczepieniami, będą zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19 wykonanego nie więcej niż 2 dni przed rejsem.
Goście w wieku 2 lat i starsi, którzy nie są na bieżąco ze szczepieniami lub nie są zaszczepieni (dzieci), będą zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19 wykonanego nie więcej niż 1 dzień przed rejsem.

Aby spełnić nasze wymagania, test musi być przeprowadzony w certyfikowanym punkcie testowania lub nadzorowany osobiście lub wirtualnie przez pracownika służby zdrowia. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.
https://www.royalcaribbean.com/gbr/en/the-healthy-sail-center/getting-ready-to- cruise?country=GBR

Na pokładzie

Goście, którzy są uznawani za niezaszczepionych (w tym dzieci) przez Europejską Agencję Leków (EMA) lub którzy nie są na bieżąco ze szczepieniami (nie maja boostera), będą musieli poddać się dodatkowym testom podczas rejsu. Wszyscy goście w wieku 12+ uznani za nie w pełni zaszczepionych samodzielnie pokrywają koszt testu, który wynosi 55 USD za test. Goście ci otrzymają informacje rejestracyjne po wejściu na pokład w oparciu o poniższe wytyczne:

– Podczas rejsu: W zależności od trasy podróży, gości w wieku 12 lat i starszych będą obowiązywały dodatkowe wymagania testowe.
– Przed zejściem na ląd: Goście w wieku 12 lat i starsi, którzy spełniają powyższe kryteria, przejdą test przed zejściem na ląd.

Goście poniżej 2. roku życia nie są zobowiązani do badania.

Powrót do domu

Goście mogą być zobowiązani do wykonania testów na własny koszt przed odlotem do domu. Przed dołączeniem do nas zapoznaj się z wymaganiami dotyczącymi testów, które obowiązują w Twoim kraju ojczystym. Tego typu formalności każdy gość dopełnia we własnym zakresie.

– Testy na lotnisku są oferowane przez Arquimea, a testy lokalne są oferowane przez CMIP Example.

https://cmipeixample.com/test-covid-19-barcelona-eixample/

– Zaszczepieni goście z Ameryki Północnej mogą podróżować z zestawami do testowania, takimi jak eMed dla gości z USA i Switch Health dla gości z Kanady. Testy te spełniają wymagania testowe przed rejsem i podczas powrotu do domu.
– Należy pamiętać, że koszt i dostępność testów różni się w zależności od dostawcy.

Dodatkowe informacje

Maseczki

Na pokładzie maseczki są opcjonalne dla zaszczepionych gości i zalecane dla niezaszczepionych dzieci. W naszych terminalach maseczkisą opcjonalne, chyba że wymagają tego lokalne przepisy. W niektórych odwiedzanych przez nas miejscach mogą być wymagane maseczki. Goście poniżej 2. roku życia nie muszą nosić maseczek. Protokoły te mogą ulec zmianie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

https://www.royalcaribbean.com/gbr/en/the-healthy-sail-center/getting-ready-to- cruise?country=GBR

page2image45210752
Royal Caribbean
page2image45211904
page2image45214592


Wycieczki brzegowe

W pełni zaszczepieni goście mogą swobodnie odwiedzać większość portów zawinięcia. W zależności od trasy podróży, goście, którzy nie są na bieżąco ze szczepieniami, mogą wymagać wielokrotnych testów, aby zejść na ląd w portach zawinięcia.

Wszyscy goście schodzący na ląd muszą przestrzegać lokalnych wskazówek dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa podczas wizyty w każdym porcie zawinięcia. Lokalne wycieczki zarezerwowane za pośrednictwem Royal Caribbean są zgodne z naszymi wskazówkami zdrowotnymi i są dostępne w różnych cenach.

Co zabrać ze sobą

Dokumenty podróżne

Kwestionariusz Stanu Zdrowia należy wypełnić w naszej aplikacji Royal Caribbean na dzień przed wejściem na pokład.

Wszyscy goście muszą posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od planowanej daty powrotu. Obywatele UE mogą również okazać swój europejski dowód osobisty.

Dowód szczepienia muszą przedstawić wszyscy goście w wieku 12 lat i starsi. Zaświadczenie o szczepieniu należy przedstawić w formie oryginalnej dokumentacji szczepień wydanej przez instytucję służby zdrowia Twojego kraju lub dostawcę usług medycznych, który podawał szczepionkę, przy czym pełny cykl dawek musi zostać ukończony nie mniej niż 14 dni przed żeglugą.

Goście mieszkający w UE powinni przedstawić swój cyfrowy certyfikat COVID-19 UE. Dawka przypominająca szczepionki liczy się jako obowiązująca w dniu zrobienia szczepienia.

Negatywny wynik testu muszą przedstawić wszyscy goście w wieku 2 lat i starsi po przybyciu do portu. Test musi być przeprowadzony w certyfikowanym punkcie testowania.

Dokument potwierdzający miejsce zamieszkania może być potrzebny osobom podróżującym z paszportem/europejskim dowodem osobistym, który wydany został w kraju innym niż ich kraj zamieszkania.

Jeśli masz pytania dotyczące tych protokołów, zapoznaj się z naszym FAQ lub skontaktuj się z nami: https://www.royalcaribbean.com/gbr/en/resources/contact-us

Co jeśli wynik testu jest pozytywny?

Armator zwraca 100% ceny rejsu, jeśli wynik testu jest pozytywny na 10 i mniej dni przed rejsem aż do momentu pojawienia się w terminalu portowym.

Sytuacja ta może ulec zmianie, wszelkie zmiany i aktualizacje warto śledzić pod tymi linkami:

https://www.royalcaribbean.com/the-healthy-sail-center/getting-ready-to-cruise

Autor: Kinga Potasznik

Destynacja
Termin