Najzieleńsza wyspa Grecji na wyciągnięcie ręki – jak spędzić wakacje idealne na Korfu?

- Greckie wyspy to jeden z częstszych celów podróży... -

Greckie wyspy to jeden z częstszych celów podróży naszych rodaków podczas wakacyjnych wypraw. Trudno się dziwić – wycieczka może być nie tylko tania, ale i pełna atrakcji. Bardzo ciekawym miejscem jest Korfu, uważane za jedno z najbardziej zielonych miejsc w Grecji.

Na grecką wyspę Korfu z Polski najłatwiej i najszybciej można dostać się samolotem, bezpośrednio z Katowic, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Warszawy-Modlin i warszawskiego Lotniska Chopina. Loty realizują linie: WizzAir, Lufthansa lub Ryanair. Zarówno w sezonie wakacyjnym, jak i poza nim można zarezerwować bardzo tanie bilety lotnicze online, np. tutaj: https://www.fru.pl/tanie-loty/do-Korfu-CFU/. Warto korzystać z porównywarek cen, aby móc zaoszczędzić na samej podróży i te środki przeznaczyć na wypoczynek na wyspie.

Co ważne, lotnisko na Korfu w większości zajmuje się obsługą lotów czarterowych, czyli tych organizowanych przez biura podróży – tanie bilety najczęściej można kupić w ofercie last minute. Lot z Polski na Korfu trwa około 2 godzin.

Największe atrakcje na Korfu

Korfu jest pełne atrakcji. Pierwsza z nich czeka już na lotnisku. Port lotniczy na wyspie uważany jest za jeden z najciekawszych na świecie, ponieważ jego pas startowy w całości jest otoczony przez wodę. Dla większości turystów nie lada atrakcją Korfu są krystalicznie czysta lazurowa woda oraz biały, miękki piasek. Na plażach można nie tylko odpoczywać, ale i wypożyczyć sprzęt do sportów wodnych. Planując aktywny wypoczynek, trzeba wcześniej zadbać o stosowne ubezpieczenie. Będąc na wyspie, warto udać się do jej stolicy, która jest porośnięta milionami drzewek oliwnych i cytrusowych – właśnie tutaj można poczuć iście grecki klimat! Ponadto w mieście Kerkyra na uwagę zasługują: Stare Miasto, ratusz, Stara Twierdza, rotunda Maitlanda i kościół Agios Spiridon z relikwiami patrona wyspy. Na Korfu warto także zobaczyć rezydencję cesarzowej Sissi, monastyr Theotokou wraz z muzeum, lazurowy Canal d’Amour otoczony piaskowcami oraz Cape Drastis będące najbardziej wysuniętym na północ malowniczym krańcem wyspy.

Co zjeść na wyspie i jakie pamiątki z niej przywieźć?

Kuchnia grecka składa się głównie z warzyw, jagnięciny, ryb i oliwy z oliwek. Będąc na wyspie, warto spróbować mousaki, czyli tradycyjnej zapiekanki ziemniaczanej, souvlaków – szaszłyków z mięsa mielonego serwowanych najczęściej z sosem tzatziki i pitą, a także kleftiko z jagnięciny. Koniecznie należy także spróbować dań z owoców morza. Na przystawkę świetnie sprawdzą się tiropitakia, czyli nadziewane kieszonki z ciasta filo lub francuskiego. Popularnymi pamiątkami przywożonymi z Korfu są przetwory z kumkwatu, nazywanego także baby orange. Dodatkowo na uwagę zasługują: wyroby z oliwy, przyprawy, wyroby drewniane, ze skóry naturalnej oraz słodycze – chałwa, nugat, baklava. Oczywiście na wyspie nie brakuje także sklepików ze „standardowymi” pamiątkami, takimi jak: pocztówki, magnesy czy kubki.