Rzym

Protokoły bezpieczeństwa dla rejsów z Rzymu

- Nie możemy się doczekać, aż dołączysz do nas... -

Nie możemy się doczekać, aż dołączysz do nas na pokładzie. Uwaga: poniższe informacje dotyczą wyłącznie osób wsiadających na pokład w Rzymie (Civitavecchia).
Nasze protokoły mogą ulec zmianie ze względu na dynamiczny rozwój sytuacji pandemicznej, o czym będziemy na bieżąco informować.

W niektórych odwiedzanych przez nas miejscach wymagane są dodatkowe testy. Mogą być one objęte restrykcjami dla gości, którzy nie są w pełni zaszczepieni. W związku z tym, przed rejsem zalecamy przyjąć dawkę przypominającą szczepionki (jeśli dotyczy).

Dodatkowe informacje w linku poniżej:

ZOBACZ HEALTHY SAIL CENTER

https://www.royalcaribbean.com/the-healthy-sail-center/getting-ready-to-cruise?dPort=italy

Wymagania dotyczące szczepień i testów

Wszyscy goście w wieku 12 lat i starsi muszą być w pełni zaszczepieni, przy czym ostatnia dawka powinna być podana przynajmniej 14 dni przed wypłynięciem. W przypadku rejsów startujących z Włoch goście, którzy otrzymali szczepionki niezatwierdzone przez Europejską Agencję Leków (EMA) będą uważani za niezaszczepionych.

Przez pełne zaszczepienie rozumie się wszystkie możliwe dawki swojej serii szczepionek, czyli 2 dawki szczepionki tylu PFIZER czy ASTRA ZENECA lub jedna dawkę szczepionki J&J. Dla statusu w pełni zaszczepionego nie jest ważne jak dawno temu nastąpiło pełne zaszczepienie.

Dodatkowo, aby być na bieżąco z dawkami przypominającymi na potrzeby naszego rejsu, goście powinni otrzymać dawkę przypominającą – boostera, jeśli ostatnia szczepionka została podana ponad 270 dni (9 miesięcy) temu.

Goście, którzy są w pełni zaszczepieni, ale nie są na bieżąco z dawkami przypominającymi, mogą wejść na statek, ale muszą zrobić test na nie więcej niż dzień przed rejsem. Dawka przypominająca szczepionki (booster) liczy się jako obowiązująca w dniu zrobienia szczepienia. Dawka przypominająca szczepionki jest już ważna bezterminowo.

Dzieci w wieku od 5 do 11 lat nie muszą być szczepione. Dzieci, które zostały w pełni zaszczepione, mogą przedstawić dowód szczepienia i postępować zgodnie z protokołami dla zaszczepionych gości. Dzieci zaszczepione jedną dawką nie liczą się jako w pełni zaszczepieni goście.

Uwaga: Certyfikat Ozdrowienia nie zostanie przez nas zaakceptowany jako substytut zaświadczenia o szczepieniu.

Dowiedz się więcej o akceptowanych szczepionkach, odwiedzając nasze FAQ tutaj. https://www.royalcaribbean.com/faq/questions/what-vaccines-are-accepted

Wymagania wjazdowe

Bardzo ważne jest, aby przed podróżą zapoznać się z lokalnymi wytycznymi dotyczącymi podróżowania, obowiązującymi w każdym planowanym miejscu postoju. Niespełnienie jakichkolwiek wymagań skutkuje odmową przyjęcia na pokład.

page1image45381504

Testy

Przed rejsem

Po przybyciu do terminalu wszyscy goście w wieku 2 lat i starsi muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR lub antygenowego.
W przypadku zaszczepionych gości będących na bieżąco z dawkami przypominającymi, test powinien być wykonany nie więcej niż 2 dni przed wypłynięciem.
W przypadku gości uznanych za nieszczepionych (w tym dzieci), lub niebędących na bieżąco z dawkami przypominającymi, test powinien być wykonany nie więcej niż 1 dzień przed wypłynięciem.

Aby spełnić nasze wymagania, test musi być przeprowadzony w certyfikowanym punkcie testowania lub nadzorowany osobiście lub wirtualnie przez pracownika służby zdrowia. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj. https://www.royalcaribbean.com/faq/questions/if-need-an-rt-pcr-test-before-i-cruise-where-should- i-go

Goście, którzy są uznawani za niezaszczepionych (w tym dzieci) przez Europejską Agencję Leków (EMA) lub którzy nie są na bieżąco ze szczepieniami, będą musieli poddać się dodatkowym testom podczas rejsu. Wszyscy goście w wieku 12+ uznani za nie w pełni zaszczepionych (nie mają boostera) samodzielnie pokrywają koszt testu, który wynosi 55 USD za test. Goście ci otrzymają informacje rejestracyjne po wejściu na pokład w oparciu o poniższe wytyczne:

ZAKTUALIZOWANE! Na pokładzie

– Podczas rejsu: W zależności od trasy podróży, gości w wieku 12 lat i starszych będą obowiązywały dodatkowe wymagania testowe – przejdą test przed zejściem na ląd.

Goście poniżej 2. roku życia nie są zobowiązani do badania.

Powrót do domu

Goście mogą być zobowiązani do wykonania testów na własny koszt przed odlotem do domu. Przed dołączeniem do nas zapoznaj się z wymaganiami dotyczącymi testów, które obowiązują w Twoim kraju ojczystym. Tego typu formalności każdy gość dopełnia we własnym zakresie. Poniżej znajdziesz kilka porad, które pomogą Ci spełnić wymagania dotyczące testów przed rejsem lub podczas powrotu do domu.

– Goście mogą skorzystać z testów oferowanych przez Instytut Spallanzani na lotnisku Rzym-Fiumicino. https://www.adr.it/web/aeroporti-di-roma-en/test-areas-at-the-airport

– Lokalną punktem testowania w Civitavecchia jest Farmacia S. Giordano. https://www.farmaciasangordianoamalfitano.com/

– Zaszczepieni goście z Ameryki Północnej mogą podróżować z zestawami do testowania, takimi jak eMed dla gości z USA i Switch Health dla gości z Kanady.

– Należy pamiętać, że koszt i dostępność testów różni się w zależności od dostawcy.

Dodatkowe informacje

Maseczki

Na pokładzie maseczki są opcjonalne dla zaszczepionych gości i zalecane dla niezaszczepionych dzieci. W naszych terminalach maski są opcjonalne, chyba że wymagają tego lokalne przepisy. W niektórych odwiedzanych przez nas miejscach mogą być wymagane. Goście poniżej 2. roku życia nie muszą nosić maseczeki. Protokoły te mogą ulec zmianie. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej. 

page2image45335296
page2image45335680
page2image45336064

Wycieczki brzegowe

W pełni zaszczepieni goście, posiadający boostera mogą swobodnie odwiedzać większość portów zawinięcia. W zależności od trasy podróży, od gości, którzy nie są na bieżąco ze szczepieniami, mogą być wymagane wielokrotne testy, aby zejść na ląd w portach zawinięcia.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź nasze FAQs dotyczące zejścia na ląd. https://www.royalcaribbean.com/gbr/en/faq?country=GBR

Wszyscy goście schodzący na ląd muszą przestrzegać lokalnych wskazówek dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa podczas wizyty w każdym porcie zawinięcia. Lokalne wycieczki zarezerwowane za pośrednictwem Royal Caribbean są zgodne z naszymi wskazówkami zdrowotnymi i są dostępne w różnych cenach.

Co zabrać ze sobą

Dokumenty podróżne

Kwestionariusz Stanu Zdrowia należy wypełnić w naszej aplikacji Royal Caribbean na dzień przed wejściem na pokład.

Wszyscy goście muszą posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od planowanej daty powrotu. Obywatele UE mogą również okazać swój europejski dowód osobisty.

Dowód szczepienia muszą przedstawić wszyscy goście w wieku 12 lat i starsi. Zaświadczenie o szczepieniu należy przedstawić w formie oryginalnej dokumentacji szczepień wydanej przez instytucję służby zdrowia Twojego kraju lub dostawcę usług medycznych, który podawał szczepionkę, przy czym pełny cykl dawek musi zostać ukończony nie mniej niż 14 dni przed żeglugą.

Goście mieszkający w UE powinni przedstawić swój cyfrowy certyfikat COVID-19 UE. Dawka przypominająca szczepionki liczy się jako obowiązująca w dniu zrobienia szczepienia.

Negatywny wynik testu muszą przedstawić wszyscy goście w wieku 2 lat i starsi po przybyciu do portu. Test musi być przeprowadzony w certyfikowanym punkcie testowania.

Dokument potwierdzający miejsce zamieszkania może być potrzebny osobom podróżującym z paszportem/europejskim dowodem osobistym, który wydany został w kraju innym niż ich kraj zamieszkania.

Jeśli masz pytania dotyczące tych protokołów, zapoznaj się z naszym FAQ lub skontaktuj się z nami: https://www.royalcaribbean.com/gbr/en/faq?country=GBR

Co jeśli wynik testu jest pozytywny?

Armator zwraca 100% ceny rejsu, jeśli wynik testu jest pozytywny na 10 i mniej dni przed rejsem aż do momentu pojawienia się w terminalu portowym.

Sytuacja ta może ulec zmianie, wszelkie zmiany i aktualizacje warto śledzić pod tymi linkami:

https://www.royalcaribbean.com/the-healthy-sail-center/getting-ready-to-cruise

Autor: Kinga Potasznik

Destynacja
Termin