Niezapomniane wycieczki do Boliwii tylko z biurem podróży LogosTour

- Boliwia jest niezwykle interesującym państwem zlokalizowanym w środkowo-zachodniej... -

Boliwia jest niezwykle interesującym państwem zlokalizowanym w środkowo-zachodniej części Ameryki Południowej. Jest państwem śródlądowym, nieposiadającym dostępu do morza. Pomimo braku dostępności morza i plaż Państwo to zachwyca swoim naturalnym pięknem, niezwykłą historią oraz kulturą. W krajobrazie Boliwii dominują wyniosłe Andy z płaskowyżem Altiplano, na północy oraz wschodzie kraju znajduje się Nizina Amazonki. Klimat Boliwii jest zmienny uzależniony w głównej mierze od wysokości terenu – spotkamy tam klimat wilgotny tropikalny, chłodny oraz suchy. Podczas planowania podróży do krajów Ameryki Łacińskiej warto skorzystać z pomocy profesjonalnego biura podróży, który pomoże nam w organizacji naszej podróży, a tym samym pozwoli spędzić beztroski, wspaniały urlop. Specjaliści z biura podróży służą pomocą oraz radą przy organizacji wypoczynku. W ofercie biura znajdują się propozycje wielu różnorodnych wycieczek.
Peru – Boliwia (dodatkowo Salar de Uyuni)

W ramach wycieczki jest możliwość zobaczenia ukrytego w górach miasta starożytnych Inków (Machu Picchu),  miasto to zostało odkryte 24 lipca 1911 roku, jest najbardziej tajemniczym miastem świata i główną atrakcją turystyczną w Ameryce Południowej. Miasto wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Oprócz fascynującej siedziby Inków plan wycieczki Boliwia obejmuje Dolinę Inków – niezwykle malowniczy krajobraz położony wśród andyjskich szczytów, przez którą przepływa rzeka Urubamba. Dolina zamieszkała jest przez Indian, gdzie na każdym kroku można nabyć przepiękne, kolorowe pamiątki po Imperium Inków. W ramach wycieczki będzie możliwość zwiedzenia Salar de Uyuni pozostałości po wyschniętym słonym jeziorze w południowo-zachodniej części Boliwii. Aktualnie Salar de Uyuni to największe solnisko na świecie zajmujące ponad 10 tys. kilometrów kwadratowych powierzchni. Dla uczestników wycieczki przewidziano również zwiedzanie wyspy Incahuasi słynącej z przepięknych krajobrazów zdominowanych przez kaktusy oraz kolorowych gejzerów. Plan wycieczki zawiera również wizytę na cmentarzu lokomotyw, zobaczenie jeziora Titicaca (według legend narodził się tutaj biały bóg Wirakocza oraz pierwsi Inkowie). Uczestnicy wyprawy będą mieć możliwość nocowania w hotelu z solnych bloków.

Peru – Boliwia (dodatkowo Tęczowa Góra)

Oprócz opisanych powyżej miejsc takich jak Mach Picchu oraz jeziora Titicaca, uczestnicy wyprawy będą mieć możliwość zobaczenia miejscowości Cuzco – to legendarne miasto Inków położone w południowej części Peru, w którym znajduje się pałac Inków zwany Ccsana, Dom Dziewic Słońca, pałac Huayna Capaca Amarucanch oraz Świątynia Słońca Coricancha. Plan wycieczki obejmuje wizyty na Płaskowyżu Nazca, słynącego z przepięknych, tajemniczych, pustynnych rysunków. Oficjalne informacje mówią, że rysunki są dziełem Indian – jednak sposób ich wykonania, precyzja stanowią do dziś tajemnicę. W czasie wycieczki uczestnicy zobaczą Kanion Colca – najgłębszy kanion na świecie zlokalizowany w Peru, jego głębokość sięga aż  4200 m. W trakcie podróży uczestnicy  będą mieć możliwość zobaczenia lwów morskich, lam, wikuni czy też pingwinów. Oprócz wymienionych atrakcji będzie możliwość zobaczenia kilku miast kolonialnych oraz skorzystania z trekkingowej wyprawy na Tęczową Górę – niezwykłą górę siedmiu kolorów. Nie można również pominąć miejscowości La Paz – głównego ośrodka gospodarczego i kulturalnego Boliwii będącego siedzibą rządu.  Wśród istotnych zabytków miasta znajduje się bazylika św. Franciszka oraz kościół św. Dominika.

Opisane powyżej strategiczne punkty to nie wszystko, co Boliwia oraz sąsiadujące z nią Peru ma do zaoferowania.

Mamy nadzieję, że opis wycieczek po Boliwii choć trochę przybliżył niezwykłość tego miejsca. Boliwia ma wiele do zaoferowania turystom ją odwiedzającym. Należy jednak pamiętać, aby w pełni skorzystać z uroku i możliwości, które daje nam dane miejsce, warto jest skorzystać z doświadczenia specjalistów.

Destynacja
Termin